Dezinfekce


Desinfekce - Skinmed

Superoxidované roztoky Jsou vyrobeny pomocí patentované technologie ECA (Electro Chemical Activation) a působí na bázi kontrolovaných reaktivních kyslíkových radikálů. Všechny produkty této řady mají baktericidní, fungicidní, sporocidní a virus- inaktivační účinky. Zároveň byl potvrzen jejich baktericidní účinek na MRSA (methicilin rezistentní Staphylococcus aureus).

Superoxidované roztoky jsou určeny k ošetření a regeneraci kůže, sliznic, kožních i slizničních ran. Lze je využít pro metodu vlhkého hojení ran. Roztoky i gely jsou velmi komfortní pro použití. Před aplikací je není třeba ředit, po aplikaci se neoplachují, jsou bezbarvé. Jejich použití je bezbolestné, neštípe a nedráždí. Léčba těmito přípravky může být dlouhodobá, a to bez vzniku rezistence. Tyto roztoky i gely jsou kompatibilní s většinou veterinárních přípravků, léků a zdravotních pomůcek. Je možné je používat pro všechny cílové druhy zvířat, vyjma ryb a obojživelníků. 

Aktuálně v nabídce: 

  • SkinMed® Super roztok

SkinMed® Super

Charakteristika: SkinMed® Super je superoxidovaný, pH neutrální roztok pro místní podání, nedráždivý a nealergizující. Vychází z patentované technologie ECA (Electro Chemical Activation). Veterinární přípravek působí díky kontrolovaným reaktivním kyslíkovým radikálům. Tím snižuje mikrobiální zátěž ran a vytváří vlhké prostředí, čímž napomáhá organizmu rozvinout vlastní proces hojení. Aplikace je bezbolestná, neštípe a nedráždí, nepoškozuje zdravou tkáň.

Indikace: Přípravek je určen pro aplikaci na poraněnou kůži nebo sliznici za účelem vyčištění rány, snížení rizika infekce, sepse, hniloby a zápachu z rány. Je vhodný pro ošetření a podporu hojení (léčbě) akutních i chronických ran, odřenin, popálenin a ulcerací ve všech stádiích hojení (očištění, výplach a vlhčení). Ke snížení mikrobiální zátěže operačních ran, poraněné kůže a sliznice, chronických nehojících se ran, proleženin a povrchu kůže při infekčních a plísňových

onemocněních kůže. K ošetření srsti a kůže za účelem odstranění nečistot a zápachu; drobných ran, např. po vyjmutí klíštěte; meziprstních prostor a záhybů kůže; poranění dásní a sliznice ústní dutiny.

Cílový druh zvířat: Přípravek je možné používat pro všechny cílové druhy zvířat, vyjma ryb a obojživelníků.

Složení: Superoxidovaný roztok (kyselina chlorná, chlornan sodný, chlordioxid, chlorid sodný, peroxid vodíku, ozón).

Návod na použití: Aplikujte neředěný roztok na poraněná místa postřikem, omýváním, koupelí, potíráním navlhčeným tamponem, přiložením gázy navlhčené v roztoku nebo vlhkou terapií podle potřeby i vícekrát denně. V případě potřeby odstraňte nadbytečné ochlupení

z poraněné oblasti. Roztok není třeba oplachovat. Přípravek je možné kombinovat s dezinfekčními či saponátovými prostředky.

Balení: Roztok v plastové lahvi s mechanickým rozprašovačem o objemu 115 ml a 500 ml, kanystr o objemu 5 litrů.

Doba použitelnosti: 12 měsíců, spotřebujte do 6 měsíců po prvním otevření balení.

Upozornění: Přípravek by se neměl dostat do styku s kyselinami (riziko úniku malého množství plynného chloru).

Manipulace a skladování: Uchovávejte při teplotě do 25°C mimo dosah dětí, v chladu a temnu, odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Krátkodobě (při používání) možno skladovat maximálně

do teploty 30°C. Neskladujte na slunci a v blízkosti zdrojů tepla. Chraňte před mrazem. Malé množství přípravku je možné zneškodnit naředěním vodou (1:10) a spláchnutím do běžné odpadové kanalizace. Přípravek je čirá kapalina se slabým zápachem chloru. Prázdné obaly po vypláchnutí vodou mohou být odstraňovány společně s komunálním odpadem.

dezinfekce