Uši


Skinmed - uši - kočka pes

Superoxidované roztoky a gely Jsou vyrobeny pomocí patentované technologie ECA (Electro Chemical Activation) a působí na bázi kontrolovaných reaktivních kyslíkových radikálů. Všechny produkty této řady mají baktericidní, fungicidní, sporocidní a virus- inaktivační účinky. Zároveň byl potvrzen jejich baktericidní účinek na MRSA (methicilin rezistentní Staphylococcus aureus).

Superoxidované roztoky a gely jsou určeny k ošetření a regeneraci kůže, sliznic, kožních i slizničních ran. Lze je využít pro metodu vlhkého hojení ran. Roztoky i gely jsou velmi komfortní pro použití. Před aplikací je není třeba ředit, po aplikaci se neoplachují, jsou bezbarvé. Jejich použití je bezbolestné, neštípe a nedráždí. Léčba těmito přípravky může být dlouhodobá, a to bez vzniku rezistence. Tyto roztoky i gely jsou kompatibilní s většinou veterinárních přípravků, léků a zdravotních pomůcek. Je možné je používat pro všechny cílové druhy zvířat, vyjma ryb a obojživelníků. 

Aktuálně v nabídce: 

  • SkinMed® Aural HydroGel

SkinMed® Aural HydroGel

Charakteristika: SkinMed® Aural HydroGel je veterinární přípravek ve formě gelu, který je určen pro ošetření zevního zvukovodu ucha při poranění a při většině akutních i chronických zánětů ucha. Aplikace je bezbolestná, gel neštípe, nedráždí, hydratuje, snižuje mikrobiální zátěž, zabraňuje vzniku sekundární infekce, vytváří vlhké prostředí, čímž napomáhá organizmu

rozvinout vlastní proces hojení. Zklidňuje postižené místo, snižuje bolest a otok. Podporuje rozpouštění ušního mazu. Zkracuje dobu hojení. Konzistence gelu je optimální pro aplikaci do zevního zvukovodu. Nealergizující, bezpečný.

Indikace: SkinMed® Aural HydroGel je veterinární přípravek ve formě gelu, který je určen pro ošetření zevního zvukovodu ucha při poranění a při většině akutních i chronických zánětů ucha. Má antimikrobiální efekt. Možno aplikovat i při ruptuře ušního bubínku.

Cílový druh zvířat: Přípravek je možné používat pro všechny cílové druhy zvířat, vyjma ryb a obojživelníků.

Složení: SkinMed® Super roztok (97,16%), Carbomer, Trietanolamin.

Návod na použití: Aplikujte gel do zvukovodu v dostatečném množství, jemně masírujte bázi zvukovodu tak, aby došlo k optimální distribuci gelu uvnitř zvukovodu. Opakujte aplikaci 2x denně, případně podle potřeby i vícekrát denně. V případě potřeby je možná kombinace s dalšími preparáty pro léčbu ucha včetně antibiotik, antimykotik a dalších preparátů.

Balení: Řídký čirý gel v plastové lahvičce s ohebným gumovým aplikátorem o objemu 60 g.

Doba použitelnosti: 18 měsíců.

Upozornění: Nepoužívat při alergii na některou ze substancí.

Manipulace a skladování: Dlouhodobě skladujte v původních obalech, mimo dosah dětí, v chladnu a temnu, krátkodobě (při používání) možno skladovat maximálně do teploty 30°C. Malé množství přípravku je možné zneškodnit naředěním vodou a spláchnutím do odpadové kanalizace. Přípravek je čirý gel. Prázdné obaly po vypláchnutí vodou mohou být odstraňovány společně s komunálním odpadem.


SkinMed® Chlorhex Gel 2%

Charakteristika: Dezinfekční gel s chlorhexidinem na kůži a sliznice pro kočky, psy, drůbež, skot a prasata. 

Indikace: Veterinární přípravek je indikován v případech hot spotu, dále pro ošetření kůže při podráždění (např. po bleším kousnutí, po odstranění klíštěte), při zánětlivých procesech kůže a v případech alergických kožních onemocnění. Přípravek lze použít i pro kompletní ochranu dutiny ústní, kde snižuje zátěž výskytu nežádoucích mikroorganismů a působí proti tvorbě plaku.

Cílový druh zvířat: Kočky, psi, drůbež, skot a prasata.

Složení: Chlorhexidin diacetát 20 mg/g; Natrosol 250 HHX, Glycerin, Dimethylsulfoxid, Eumulgin CO 40, Euxyl PE 9010, Levandulový olej, voda čištěná.

Návod na použití: V případě potřeby vystříhejte postiženou oblast a naneste přípravek. Aplikujte gel přímo na postiženou oblast v dostatečné vrstvě a nechte chvíli působit. Zvířeti zabraňte v olizování ošetřených míst. Opakujte tento postup alespoň dvakrát denně.

Při první aplikaci je potřeba zmáčknout pumpičku vícekrát (i 20x).

Balení: 100 g

Doba použitelnosti: 24 měsíců.

Upozornění: Zhorší-li se projevy podráždění kůže, zamezte opětovnému použití přípravku a poraďte se s veterinárním lékařem na dalším postupu. Nenanášejte přípravek do očí a v okolí očí.

Manipulace a skladování: Uchovávejte při teplotě 15 až 25°C. Chraňte před mrazem. Chraňte před přímým slunečním zářením. Uchovávat mimo dosah dětí.


SkinMed® Otic

Charakteristika: SkinMed® Otic je roztok na čištění uší určený k běžnému čištění uší psů a koček a k prevenci nadměrné tvorby ušního mazu.

Indikace: Přípravek je určen pro prevenci vzniku zánětů kůže zevního zvukovodu (otitis externa), kdy nejčastějšími původci zánětů jsou bakterie, kvasinky a plísně. Složení přípravku SkinMed® Otic obsahuje složky, které původce zánětu usmrcují: Isopropylalcohol (silná antiseptická látka) a Triton X-100 (lyzuje bakteriální stěnu). U pacientů, kde je tvorba mazu velmi silná, je jeho rozpouštění potencováno další složkou – Propylenglycolem.

Kontraindikace: Nesmí se aplikovat do zevního zvukovodu, pokud je podezření na porušení bubínku.

Cílový druh zvířat: Pes, kočka.

Složení: Isopropylalcohol 50 mg/g, Propylenglycol 100 mg/g, Triton X-100, Linalyl acetát, Brilliant Blue FCF, voda demineralizovaná.

Návod na použití: Aplikujte několik kapek do zevního zvukovodu ucha a jemně masírujte bázi ušního boltce. Po rozpuštění ušního mazu nechejte zvíře zatřepat hlavou. Zbytky mazu odstraňte kouskem vaty. Podle potřeby, podle stavu ucha a množství mazu se ošetření opakuje jednou až třikrát denně, kdy je interval možné prodloužit až na 1 x týdně.

Balení: Transparentní roztok s v pastových lahvích s ohebným gumovým aplikátorem o objemu 60 ml a 130 ml.

Doba použitelnosti: 36 měsíců.

Upozornění: Pouze pro zvířata! Jen pro vnější použití!

Způsob uchovávání: Přípravek se skladuje při teplotě 15°C až 25°C, chraňte před dětmi.

Léčba poranění uší psů
Otic k čištění uší psů