Oko


SkinMed kočka pes - OKO

Superoxidované roztoky

Jsou vyrobeny pomocí patentované technologie ECA (Electro Chemical Activation) a působí na bázi kontrolovaných reaktivních kyslíkových radikálů. Všechny produkty této řady mají baktericidní, fungicidní, sporocidní a virus- inaktivační účinky. Zároveň byl potvrzen jejich baktericidní účinek na MRSA (methicilin rezistentní Staphylococcus aureus).

Superoxidované roztoky a gely jsou určeny k ošetření a regeneraci kůže, sliznic, kožních i slizničních ran. Lze je využít pro metodu vlhkého hojení ran. Roztoky i gely jsou velmi komfortní pro použití. Před aplikací je není třeba ředit, po aplikaci se neoplachují, jsou bezbarvé. Jejich použití je bezbolestné, neštípe a nedráždí. Léčba těmito přípravky může být dlouhodobá, a to bez vzniku rezistence. Tyto roztoky i gely jsou kompatibilní s většinou veterinárních přípravků, léků a zdravotních pomůcek. Je možné je používat pro všechny cílové druhy zvířat, vyjma ryb a obojživelníků. 

Aktuálně v nabídce: 

  • SkinMed® Ophtal

SkinMed® Ophtal

Roztok pro výplach očí a okolí.

Veterinární přípravek pro vyplachování a čištění svědivých a podrážděných očí, očního okolí a povrchových ran oka s extraktem z borůvek.

Charakteristika: SkinMed® Ophtal je superoxidovaný, pH neutrální roztok s extraktem z borůvek. Slouží k výplachu svědivých a podrážděných očí a k čištění očního okolí od nečistot a prachu. V místě aplikace přispívá k snížení zátěže způsobené škodlivými mikroorganismy.

Potlačuje projevy tzv. „suchého oka“. Extrakt z borůvek zklidňuje podrážděné oči, zvyšuje ostrost zraku a podporuje tvorbu kolagenu v oku. Aplikace je bezbolestná, neštípe a nedráždí. Neobsahuje alkohol, steroidy ani antibiotika.

Indikace: Ophtal se aplikuje jako výplach oka a očního okolí, oplach ran oka či jako čistící roztok oka a očního okolí, při slzení oka. V místě aplikace přispívá k snížení zátěže způsobené škodlivými mikroorganismy – takže je vhodný i při zánětech spojivek nebo rohovky.

Cílový druh zvířat: Přípravek je bezpečný pro použití u všech druhů zvířat.

Složení: 99% Superoxidovaný roztok pH 7,2 (voda, kyselina chlorná, chlornan sodný, chlordioxid, chlorid sodný, peroxid vodíku, ozón), 1% Borůvkový extrakt.

Návod na použití: Přípravek SkinMed® Ophtal aplikujte jako neředěný roztok. Roztok můžete používat dle potřeby. Aplikujte vždy 1-2 kapky do každého oka 3-4krát denně. Pro důkladnější vyčištění navlhčete přípravkem vatu nebo gázu a místo vyčistěte. Roztok není třeba oplachovat. Pro výplach lze použít větší množství objemu.

Balení: 60 ml – lahvička s kapátkem.

Doba použitelnosti: 12 měsíců, spotřebujte do 6 měsíců po prvním otevření balení

Upozornění: Nepoužívejte při přecitlivělosti zvířete na složky přípravku. Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem. Přípravek by se neměl dostat do styku s kyselinami (riziko úniku malého množství plynného chloru). Pouze pro zvířata.

Manipulace a skladování: Uchovávejte při teplotě do 25 °C. Dlouhodobě skladujte v původních obalech mimo dohled a dosah dětí, v chladu a temnu. Krátkodobě (při používání) možno skladovat maximálně do teploty 30°C. Neskladujte na slunci a v blízkosti zdrojů tepla. Chraňte před mrazem. Malé množství přípravku je možné zneškodnit naředěním vodou (1:10) a spláchnutím do běžné odpadové kanalizace. Přípravek je čirá kapalina se slabým zápachem chloru. Prázdné obaly po vypláchnutí vodou mohou být odstraňovány společně s komunálním odpadem. Při náhodném požití v případě nevolnosti vyhledejte lékařskou pomoc.

Opthal pro léčbu očí psů a koček