Srst


SkinMed srst - pes a kočka

Chlorhexidin je chemické antiseptikum. Jeho účinek na bakterie, kvasinky, viry a popř. i plísně závisí na jeho koncentraci. V nižších koncentracích (okolo 5 mg/g = 0,5% koncentrace) je účinek chlorhexidinu baktericidní na většinu grampozitivních i gramnegativních bakterií. Ve vyšších koncentracích (obvykle od 20 mg/g = 2% koncentrace) zahubí také kvasinky, některé obalené viry a plísně. Mechanismus účinku je založen na rozrušení buněčné membrány, nikoli na inaktivaci ATPázy, jak se dříve myslelo. Při použití šamponů s vyšší koncentrací chlorhexidinu je třeba dbát na to, aby se nedostaly do kontaktu s očima (mohlo by dojít ke vzniku rohovkového vředu) a s vnitřním uchem (hrozí ztráta sluchu).

Medicinální šampony s chlorhexidinem používáme v rámci jak prevence, tak léčby a to i k samostatné lokální nebo kombinované terapii (s antibiotiky, antimykotiky, kortikoidy… ). Jeho primárním efektem je, že výrazně snižuje množství bakterií i kvasinek kolonizujících kůži. Sekundárním efektem je, že odstraňuje nečistoty, odumřelou tkáň, zaschlý hnis a krev, které

jsou jinak živnou půdou pro bakterie a kvasinky. Pro ošetřené zvíře je velkým bonusem snížení svědivosti kůže. Majitel ocení odstranění zápachu a snadné rozčesávání srsti. Medicinální šampony s obsahem chlorhexidinu kůži také hydratují a pomáhají tak obnovovat přirozené prostředí kůže. Velmi důležitá je také možnost dlouhodobého použití těchto šamponů.

Aktuálně v nabídce: 

 • SkinMed® Chlorhexidin Shampoo 0,5%
 • SkinMed® Chlorhexidin Shampoo 4%

SkinMed® Chlorhexidin Shampoo 0,5%

Charakteristika: SkinMed® Chlorhexidin Shampoo 0,5% je koncentrovaný antimikrobiální šampon pro psy, kočky a koně, který je určen k doplňkové léčbě při problémech s kůží a srstí těchto zvířat. Přípravek má mimo dezinfekčních a čistících vlastností také deodorační účinek a navrací lesk srsti léčených zvířat.

Indikace: Přípravek patří mezi medicinální šampony s obsahem chlorhexidinu a je určen jak pro prevenci, tak i pro léčbu zánětů kůže, srsti a kožních derivátů, a to jak samostatně, tak v kombinaci s dalšími preparátyVýrazně snižuje množství bakterií i kvasinek kolonizujících kůži. Odstraňuje nečistoty, odumřelou tkáň, zaschlý hnis a krev, které jsou jinak živnou půdou pro

bakterie a kvasinky. Pro ošetřené zvíře je velkým bonusem snížení svědivosti kůže. Přispívá k odstranění zápachu a snadnému rozčesávání srsti. Zároveň kůži hydratuje a obnovuje přirozené prostředí kůže. Velmi důležitá je také možnost dlouhodobého použití šamponu.

Kontraindikace: Přípravek se nesmí používat u koní, jejichž maso je určeno k lidskému konzumu.

Cílový druh zvířat: Pes, kočka, kůň.

Složení: Chlorhexidin diacetát 5 mg/g, Pomocné látky*: Texapon NSO, Dehyton PK45, Planatacare 818 UP, Dow Corning 193, Cetiol HE, Parfém Green Tea, Chlorid sodný, Celquat SC-230M, Brilliant Blue FCF, Kyselina citrónová, Voda demineralizovaná.

Návod na použití: SkinMed® Chlorhexidin Shampoo se nanáší na vlhkou srst zvířat v takovém množství, aby se vytvořil dostatek pěny. Zvíře se důkladně smáčí teplou vodou. Nanese se dostatek šamponu (obvykleu středně velkého psa postačí 15 ml šamponu, resp. velká polévková lžíce), aby se vytvořila pěna a je-li to nutné, přidá se více vody. Po dobu 2 – 5 minut se přípravek masíruje do srsti a pokožky. Potom se srst a pokožka důkladně opláchne čistou vodou. Je-li zapotřebí, lze provést druhou aplikaci šamponu. Nakonec se srst důkladně vysuší. Postup je možno opakovat podle potřeby a podle stavu kůže a srsti za 1 – 7 dní. Po zlepšení

stavu kůže a srsti lze intervaly koupelí prodloužit.

Balení: Hustší tyrkysový roztok v plastových lahvích o objemu 236 ml a 1 litr.

Doba použitelnosti: 24 měsíců.

Upozornění: Je nutno chránit oči zvířat, aby nedošlo ke kontaktu s přípravkem. Přípravek nesmí zmrznout. Pouze pro zvířata! Jen pro vnější použití! Uchovávání: Přípravek se skladuje při teplotě 15°C až 25°C, chraňte před dětmi.

POZNÁMKA: Jaké jsou vlastnosti pomocných látek?

 • Sodium Lauryl Ether Sulfate (Texapon NSO) – zajišťuje viskozitu a emulgační vlastnosti
 • Cocamidopropyl Betine (Dehyton PK45) – posiluje bariérovou funkci kůže a má antistatický účinek
 • PEG-7 Glyceryl Cocoate (Cetiol HE) – zajišťuje požadovanou rozpustnost medicinálních šamponů
 • Coco-Glucoside (Planatacare 818 UP) – má vynikající dermatologické účinky
 • PEG-12 Dimethicone (Dow Corning 193) – kondicionér zvlhčuje a změkčuje pokožku
 • Polyquarternium-10 (Celquat SC-230M) – hydratuje pokožku
 • Green Tea – přírodní parfém, zvýrazňuje barvu srsti a díky vysokému obsahu antioxidantů podporuje intenzivnější růst srsti

SkinMed® Chlorhexidin Shampoo 4%

Charakteristika: SkinMed® Chlorhexidin Shampoo 4% je koncentrovaný antimikrobiální šampon pro psy, kočky a koně.

Indikace: Patří mezi medicinální šampony s vysokou koncentrací účinné látky chlorhexidin je určen k léčbě/ doplnění léčby při problémech s kůží a srstí psů, koček a koní. Indikován je také při diagnóze seboroická dermatitida. Přípravek má mimo dezinfekčních a čistících vlastností také deodorační účinek a navrací lesk srsti léčených zvířat.

Kontraindikace: Přípravek se nesmí používat u koní, jejichž maso je určeno pro lidskou spotřebu.

Cílový druh zvířat: Pes, kočka, kůň.

Složení: Chlorhexidin diacetát 40 mg/g, Pomocné látky: Sodium Lauryl Ether Sulfate, Cocamidopropyl Betine, Coco-Glukoside, PEG-12 Dimethicone, PEG-7 Glyceryl Cocoate, parfém, Green Tea, chlorid sodný, Polyquarternium-10, barvivo Brilliant Blue FCF, kyselina citronová, voda demineralizovaná.

Návod na použití: SkinMed® Chlorhexidin Shampoo se nanáší na vlhkou srst zvířat v takovém množství, aby se vytvořil dostatek pěny. Zvíře se důkladně smáčí teplou vodou. Nanese se dostatek šamponu (obvykle u středně velkého psa postačí 15 ml šamponu, resp. velká polévková lžíce), aby se vytvořila pěna a je-li to nutné, přidá se více vody. Po dobu 2 – 5 minut se přípravek masíruje do srsti a pokožky. Potom se srst a pokožka důkladně opláchne čistou vodou. Je-li zapotřebí, lze provést druhou aplikaci šamponu. Nakonec se srst důkladně vysuší. Postup je možno opakovat podle potřeby a podle stavu kůže a srsti za 1 – 7 dní. Po zlepšení stavu kůže a srsti lze intervaly koupelí prodloužit.

Balení: Hustý tyrkysový roztok v plastové lahvi o objemu 236 ml.

Doba použitelnosti: 24 měsíců.

Upozornění: Je nutno chránit oči a uši zvířat, aby nedošlo ke kontaktu s přípravkem! Všechen nepoužitý veterinární přípravek nebo odpad, který pochází z tohoto přípravku, musí být likvidován podle místních právních předpisů.

Uchovávání: Uchovávejte při teplotě 15°C až 25°C. Chraňte před mrazem. Chraňte před přímým slunečním zářením. Uchovávat mimo dosah dětí. Pouze pro zvířata! Jen pro vnější použití! Před použitím protřepat!

POZNÁMKA: Jaké jsou vlastnosti pomocných látek?

 • Sodium Lauryl Ether Sulfate (Texapon NSO) – zajišťuje viskozitu a emulgační vlastnosti
 • Cocamidopropyl Betine (Dehyton PK45) – posiluje bariérovou funkci kůže a má antistatický účinek
 • PEG-7 Glyceryl Cocoate (Cetiol HE) – zajišťuje požadovanou rozpustnost medicinálních šamponů
 • Coco-Glucoside (Planatacare 818 UP) – má vynikající dermatologické účinky
 • PEG-12 Dimethicone (Dow Corning 193) – kondicionér zvlhčuje a změkčuje pokožku
 • Polyquarternium-10 (Celquat SC-230M) – hydratuje pokožku
 • Green Tea – přírodní parfém, zvýrazňuje barvu srsti a díky vysokému obsahu antioxidantů podporuje intenzivnější růst srsti
Chlorhexidinový šampon pro zvířata